رمز ارز کمپانی Apple – از شایعه تا واقعیت

apple

در چند روز اخیر شایعاتی بین فعالان حوزه فناوری اطلاعات شکل گرفته است که از ظرفیت توسعه رمز ارزی جدید وابسته به کمپانی اپل (Apple) خبر میدهد. قطعا اپل در طول سال های فعالیت خود ثابت کرده که یکی از برترین شرکت های پیشرو در زمینه فناوری اطلاعات و تکنولوژی است. این شرکت بار ها و بار ها با عرضه محصولات متفاوت و جذاب خود بازار را شوکه کرده است. بنابراین هر آن ممکن است که این شایعات رنگ واقعیت به خود گرفته و اپل با سر و شکلی جدید دنیای تکنولوژی متحول کند. 

آنطور که به نظر میرسد این یک جهش و قدم بزرگ برای اپل خواهد بود. پیشتر نیز اپل اعلام کرده بود تا سال های آینده خودروی خود را وارد بازار خواهد کرد. بعید نیست اپل نیت داشته باشد برای تراکنش های خود رمزارزی اختصاصی توسعه دهد.

apple cryptocurrency

آنچه سرمایه گذاران نیاز دارند در این مورد بدانند

چند روز پیش تعدادی گزارش منتشر شد که لیست از موقعیت های شغلی را نشان میداد. اپل موقعیت های شغلی فراوانی را در حوزه توسعه رمز ارز به وجود آورده است. ولی ماجرا چیست؟ 

این تنها یک دریچه ساده برای جذب چند کارمند و توسعه دهنده نبود. اپل به دنبال توسعه دهنده هایی هست که تجربه و درک خوبی از رمزارز ها، blockchain ها و توسعه آنها داشته باشند. این موقعیت ها در بخش کیف پول اپل، پرداخت اپل است. علاوه بر آن این توسعه دهندگان باید درک عمیقی از بازاریابی و تجارت داشته باشند. 

جدای طنزی که در این رابطه شکل گرفته است، این شغل حقیقتا اشتیاق سرمایه گذاران حوزه رمزارز را برانگیخته است. با تمام این توضیحات این نیازمندی شغلی بسیار مبهم است. اصلا معلوم نیست اپل چرا و چگونه میخواهد این موقعیت شغلی را در هرم سازمانی خود وفق دهد. نهایتا ورای هر شایعه ای، بسیاری امید دارند این خبر به واقعیت بپیوندد. 

با توجه به اینکه تحلیل بنیادی درستی در حوزه رمزارز وجود ندارد مصاحبه هایی که توسط افرادی نظیر ایلان ماسک و Vitalik Buterin منتشر میشود. اخباری از این دست نیز میتواند در پارامتر های بررسی رمزارز ها تاثیر گذار باشد. جدای از این مطلب که وابستگی یک رمزارز به یک کمپانی ثروتمند مانند اپل میتواند در رشد آن تاثیر 100% مستقیمی داشته باشد. شاید این آغاز راه برای ورود شرکت های بزرگ برنامه نویسی دنیا به منظور ایجاد رمزارز خود باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *